Informacja dla mieszkańców - Audytorzy w celu przeprowadzenia oceny energetycznej budynków

Mieszkańcy gmin powiatu gorlickiego, którzy w swoich gminach zadeklarowali chęć wymiany starych pieców mogą spodziewać się już od 8 maja 2017 r. odwiedzin audytorów energetycznych. Wstępny termin wykonania audytów na naszym terenie został przewidziany do połowy czerwca 2017 r.

Audytorzy odwiedzą prawie 600 obiektów na terenie gmin: Miasto Gorlice, gmina Gorlice, gmina Lipinki, Biecz, Bobowa,  Uście Gorlickie, Moszczenica, Łużna, Sękowa i Ropa.
Mieszkańcy, którzy wcześniej zadeklarowali chęć udziału w projekcie realizowanym przez Związek Gmin Ziemi Gorlickiej nie poniosą żadnych kosztów przeprowadzonych audytów. Zostaną one sfinansowane ze środków RPO WM.

Prawidłowo przeprowadzona ocena energetyczna każdego budynku powinna obejmować kilka elementów: wizję lokalną i ocenę stanu danego budynku, w tym wykonanie dokumentacji fotograficznej, opracowanie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku (zawierającego: identyfikację budynku i jego charakterystykę energetyczną oraz zalecenia w zakresie wyboru najlepszego rodzaju termomodernizacji), a także informację na temat wymaganej mocy cieplnej montowanego pieca.

Przypominamy też, że środki na wymianę pieców dostępne będą wyłącznie za pośrednictwem samorządów gminnych. Audytorzy z firm wybranych przez UMWM powinni posiadać przy sobie stosowny identyfikator nadany przez daną gminę.

UG Lipinki