Konkurs Wielkanocny

  

       Wielkanocny a zarazem wiosenny klimat zapanował w Domu Wiejskim w  Lipinkach, po raz kolejny w dniu 22 marca 2018 r. odbył się Gminny Konkurs Pisanek Wielkanocnych.
      Organizatorem konkursu było Gminne Centrum Kultury w Lipinkach . Kultywowanie polskich tradycji i zwyczajów ludowych charakterystycznych dla Świąt Wielkanocnych pozwala  na wspólne spędzanie wolnego czasu.
      Po uroczystym otwarciu i powitaniu zaproszonych gości i uczestników konkursu komisja konkursowa przystąpiła do oceny prac konkursowych.
      Do konkursu zgłosiły się  reprezentacje kół gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, osoby indywidualne oraz dzieci i młodzież z przedszkoli i ze szkół gminy Lipinki. 
Ogromna rozmaitość, kolorystyka, pomysłowość i pracowitość świadczą o przywiązaniu do tradycji zarówno młodego jak i starszego pokolenia.
       Uroczystość uświetniona była przez śpiew Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca WÓJTOWIACY. Komisja konkursowa po wcześniejszej ocenie przystąpiła do rozdania nagród rzeczowych i dyplomów uznania.
       Następnie przy skromnym poczęstunku przygotowanym przez Gminne Centrum Kultury zgromadzeni goście podziwiali przepiękne przygotowane prace.