Zbiórka informacji na temat gospodarstw w których utrzymywane są zwierzęta z gatunków ptaków wrażliwych na wirusa grypy

W związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu gorlickiego, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gorlicach rozpoczyna zbiórkę informacji na temat gospodarstw w których utrzymywane są zwierzęta z gatunków wrażliwych na wirusa grypy ptaków (m.in. kury, kaczki, gęsi, indyki, przepiórki, perlice, gołębie).
Wszystkich właścicieli gospodarstw prosimy o wypełnienie formularza – wzór znajduje się TUTAJ (doc, 15 KB) i dokonanie zgłoszenia poprzez jeden ze wskazanych poniżej sposobów:
  • przesłanie formularza drogą elektroniczną na adres gorwet@poczta.onet.pl,
  • dostarczenie zgłoszenia do siedziby Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Gorlicach przy ul. Kościuszki 41a lub przesłanie zgłoszenia pocztą tradycyjną na adres: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Gorlicach, ul. Kościuszki 41a, 38-300 Gorlice.
Powyższe działania  prowadzone są na podstawie  § 1 ust. 1 pkt 2) lit. b) Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz § 5 Rozporządzenia Wojewody Małopolskiego z dnia 24 marca 2021 roku w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu gorlickiego i nowosądeckiego.
Źródło i więcej informacji: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Gorlicach  tel. 18 352 267 02, gorwet@poczta.onet.pl.