Ogłoszenie dotyczące zimowego utrzymania na terenie Gminy Lipinki

Akcja Zima na terenie Gminy Lipinki

Wszystkie drogi publiczne na terenie Gminy Lipinki zostały objęte zleceniem utrzymania ich w stanie przejezdnym. "Akcję Zima" w miejscowościach z terenu Gminy Lipinki będą realizowały: Firma Handlowo – Usługowa „JANKOMET” Jan Kłapacz, Bednarka 12, Firma Handlowo – Usługowo – Transportowa „TYLKOP” Piotr Tylawski, Rozdziele 82, Firma Usługowo – Budowlana Mariusz Rusyn, Rozdziele 75.

Ponadto w drugiej kolejności odśnieżane będą drogi gminne wewnętrzne, przy których zlokalizowane są liczne zabudowania mieszkalne. Drogi wewnętrzne polne, z niewielką ilością zabudowań będą odśnieżane w miarę możliwości, po wcześniejszym uzyskaniu przejezdności na drogach publicznych i wewnętrznych o gęstej zabudowie mieszkalnej.

Poniżej wykaz numerów telefonów kontaktowych związanych z zimowym utrzymaniem dróg w poszczególnych rejonach naszej gminy:

1. Firma Handlowo – Usługowa „JANKOMET” Jan Kłapacz – sołectwo Bednarka, Bednarskie, Pagorzyna – telefon kontaktowy: 607 981 234.
2. Firma Handlowo – Usługowo – Transportowa „TYLKOP” Piotr Tylawski – sołectwo Wójtowa, Kryg, telefon kontaktowy 609 442 345.
3. Firma Usługowo – Budowlana Mariusz Rusyn – sołectwo Rozdziele, Lipinki, telefon kontaktowy 696 301 262

Z uwagi na nagłe oraz trudne warunki pogodowe (opady śniegu, gołoledź) w pierwszej kolejności odśnieżane będą główne drogi przejazdowe między miejscowościami oraz te stanowiące dojazd do obiektów publicznych, szkół bądź miejsc pracy. W związku z tym na niektórych mniejszych odcinkach dróg prace związane z ich utrzymaniem mogą zostać wykonane z pewnym opóźnieniem. Na szczególnie trudnych odcinkach dróg, gdzie zachodzi duże ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa, apelujemy o zakładanie na koła pojazdów łańcuchów przeciwśniegowych. W związku z powyższym serdecznie prosimy wszystkich mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość. Problemy związane z odśnieżaniem dróg można także zgłaszać sołtysom poszczególnych miejscowości.