XVIII Samorządowa Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach

Prawie 1000 osób  i 20 autokarów w  niedzielę 2 października wyruszyło z Lipinek  na Samorządową Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach.
Już po raz  XVIII  przy pięknej, słonecznej pogodzie pielgrzymi z całego terenu Gminy, w tym dzieci, młodzież, osoby starsze, chore i niepełnosprawne a także zaproszeni goście z innych parafii uczestniczyli w tak ważnym dla Gminy dniu. Celem wyjazdu była integracja działaczy samorządowych, strażackich, sołeckich, nauczycieli, stowarzyszeń, organizacji oraz wszystkich chętnych z naszej Gminy. Pielgrzymi uczestniczyli  w  uroczystej Mszy św.
w Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Koronce do Miłosierdzia Bożego w Bazylice w Łagiewnikach,
a następnie skorzystali z posiłku integracyjnego przygotowanego przez lokalną firmę „Pyszotka” z Lipinek.

Opiekunem duchowym pielgrzymki był Proboszcz Parafii Lipinki – Ks. Wacław Śliwa, który wygłosił  piękną homilię powołując się na patriotyczne hasła: „Bóg, Honor, Ojczyzna” Proboszcz  z Lipinek od lat wspiera ideę wspólnego pielgrzymowania i  pomaga w zorganizowaniu wyjazdu.
Wyjazd do Łagiewnik to już coroczna tradycja, ale nigdy wcześniej nie cieszył się tak olbrzymim powodzeniem a zainteresowanie wyjazdem przerosło wszelkie oczekiwania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy umożliwili nam zorganizowanie i przeprowadzenie tegorocznej XVIII  Pielgrzymki do Sanktuariów Bożego Miłosierdzia oraz Świętego Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach.