Wyróżnienie dla Gminy Lipinki - SPORTOWA GMINA 2017

W dniu 25 października 2017 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie podczas uroczystej Gali, Klub Sportowa Polska wyróżnił ponad 140 podmiotów działających na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i krzewienia sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych. Wśród  wyróżnionych znalazła się GMINA LIPINKI     , którą reprezentował Wójt Gminy - mgr inż. Czesław Rakoczy. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 gości w tym znane postacie ze świata sportu i kultury. Swoją obecnością zaszczycili: królowa lekkoatletyki Irena Szewińska, komentator sportowy Przemysław Babiarz, wybitny zapaśnik Andrzej Supron oraz piosenkarz Rafał Brzozowski.

Zarząd Klubu po dokonaniu weryfikacji danych w przesłanej wcześniej ankiecie oraz informacji dotyczącej stanu infrastruktury sportowej w naszej gminie dokonał oceny i przyznał gminie Lipinki wyróżnienie „SPORTOWA GMINA 2017".  Przedstawiciele najaktywniejszych samorządów i firm, dzięki zaangażowaniu i działalności, których baza sportowo-rekreacyjna w naszym kraju jest z roku na rok coraz lepsza i nowocześniejsza odebrali zasłużone nagrody.
Wyróżnienie "Sportowa Gmina" przyznawane jest samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie. Wśród laureatów tegorocznej edycji, znalazły się zarówno duże aglomeracje miejskie z imponującą bazą sportową, jak i mniejsze miasta i gminy, małe gminy wiejskie, które na skalę swoich możliwości i potrzeb realizują program rozwoju infrastruktury sportowej, połączony z promocją sportu i rekreacji w regionie.

Pełna lista tegorocznych Laureatów jest dostępna na stronie www.sportowapolska.eu w relacji Gali Sportowa Polska „Czempioni sportowej Polski 2017” oraz na profilu www.facebook/klubsportowapolska.