Przejdź do stopki

LKS Wójtowa

Treść

LKS Wójtowa

ROK ZAŁOŻENIA KLUBU – 1948

LKS WÓJTOWA ZOSTAŁ WPISANY DO REJESTRU STOWARZYSZEŃ – DECYZJA SĄDU REJONOWEGO W KRAKOWIE pod numerem 73180 w Krajowym Rejestrze Sądowym z dn. 18.12.2000 r.

LKS WÓJTOWA prowadzi obecnie sekcję piłki nożnej oraz siłownię.

FINANSE Klubu oparte są na dotacji z Budżetu Gminy LIPINKI.
W 2005 roku LKS Wójtowa uczestniczył w ogłoszonym przez Wójta Gminy Lipinki – mgr inż. Czesława Rakoczego konkursie na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu.
W efekcie rozstrzygniętego konkursu Wójt Gminy Lipinki zawarł umowę z zarządem LKS Wójtowa na finansowanie działalności sportowej, wychowawczej w roku 2005 na kwotę 13.000 zł.
Dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy – mgr inż. Czesława Rakoczego Klub ma warunki do organizacji zawodów sportowych, przede wszystkim meczów piłkarskich.
Zagwarantowane środki finansowe przez Wójta Gminy pozwoliły sfinansować wydatki związane z udziałem drużyny piłki nożnej w lidze piłkarskiej nowosądecko – gorlickiej (kl. A).
Klub zorganizował szkolenie młodzieży w dwóch zespołach – Trampkarzy (rocznik 1990 i 1991), oraz Trampkarzy młodszych (rocznik 1992 i 1993). Obydwa zespoły uczestniczyły w rozgrywkach ligowych o mistrzostwo powiatu gorlickiego. Zespół Trampkarzy wywalczył I miejsce – zdobywając mistrzostwo III ligi powiatu gorlickiego. Trampkarze młodsi zdobyli III miejsce w swojej grupie wiekowej.

Podsumowanie sezonu piłkarskiego 2004/2005 r.
Sezon piłkarski jesień 2004 – wiosna 2005 r. został zakończony 25 czerwca 2005 r. meczem pomiędzy LKS Wójtowa i KS Biecz na stadionie wójtowskim (zwycięstwo KS Biecz 3:1).
Dla LKS Wójtowa ten sezon piłkarski był wyjątkowy. Po raz pierwszy w długoletniej historii klubu – drużyna piłkarska występowała w rozgrywkach A-klasy i ligi nowosądecko – gorlickiej. Zespół rozegrał wiele ciekawych spotkań, zarówno jesienią 2004, jak również wiosną br.
W całym sezonie drużyna zdobyła 14 punktów (3 zwycięstwa i 5 remisów).
Nie jest to imponujący dorobek punktowy, natomiast należy podkreślić odważny, ambitny styl całego zespołu.
We wszystkich 26 meczach zespół LKS Wójtowa prowadził otwartą, wyrównaną grę, nawet z wyżej notowanymi, mocniejszymi zespołami piłkarskimi, mecze były bardzo wyrównane, zacięte, na dobrym poziomie. Na przykład mecze z drużynami LKS Korzewna, Popradu Rytro, Zuberem z Krynicy, Jednością Nowy Sącz, Orłem Wojnarowa były bardzo emocjonujące, widowiskowe.
Mecze, które stoczył LKS Wójtowa, na swoim stadionie na długo zostaną w pamięci kibiców - sympatyków jako bardzo ciekawe wydarzenia.
Cieszy fakt, że nasz zespół ma wiernych kibiców, którzy zawsze chcą być ze swoją drużyną.