Przejdź do stopki

Samorząd

Treść

Władze

Wójt Gminy Lipinki
mgr inż. Czesław Rakoczy

wojt.jpg (12.06 Kb)

Wójt Gminy Lipinki mgr inż. CZESŁAW RAKOCZY, urodził się 17 kwietnia 1956 r. w Lipinkach. Jest żonaty i posiada dwójkę dzieci.
Ukończył Akademię Rolniczą w Krakowie i uzyskał tytuł magistra rolnictwa.
W dalszym ciągu poszerzał swoją wiedzę i umiejętności ukończył studia podyplomowe-administracja publiczna.
Swą pracę rozpoczął jako stażysta w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Bieczu w 1976 r.
W latach 1977 do 1979 odbył służbę wojskową, po zakończeniu służby wojskowej podjął pracę w Urzędzie Gminy Lipinki jako instruktor rolny.
Od 1982 r. do 1990 roku pracował w Wojewódzkim Ośrodku Postępu Rolniczego zaczynając pracę na stanowisku specjalista doradztwa rolniczego i bardzo szybko awansował na specjalistę ds. organizacji i szkoleń i metodyki doradztwa rolniczego. Następnie został Kierownikiem Rejonu w Nowym Żmigrodzie. Pracę zakończył w tym zakładzie jako Kierownik Rejonu w Jaśle.
Uchwałą Rady Gminy w 1990 roku został powołany na Sekretarza Gminy Lipinki, a w 1995 r. Rada Gminy wybrała go na Wójta Gminy Lipinki.
Dnia 27 października 2002 r. startując w bezpośrednich wyborach został Wójtem Gminy Lipinki.
W roku 1998 wybrano go na Przewodniczącego Zarządu Związku Gmin Ziemi Gorlickiej. Funkcję tę pełnił do 28 stycznia 2019r.
Od 2003 r. jest Prezesem Zarządu Gminnego OSP w Lipinkach.
Gmina Lipinki w okresie pracy Wójta mgr inż. Czesława Rakoczego zaczęła się gwałtownie rozwijać. Już w pierwszym roku działalności wskaźnik nakładów finansowych na inwestycje wyniósł prawie 400 %. W następnych latach wskaźnik ten był podobny – wiąże się to z dużym rozwojem infrastruktury gminy, która będąc zaniedbana pod każdym względem. w dniu dzisiejszym poszczycić się może swoimi osiągnięciami w dziedzinie infrastruktury dróg gminnych, ochrony środowiska, oświaty i kanalizacji.

 

SKARBNIK GMINY
mgr Anna Knapik - Jurasz

SEKRETARZ GMINY
Anna Kozioł