Dobudowa garażu do budynku OSP w Pagorzynie

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego

Gmina Lipinki otrzymała pomoc finansową w wysokości 48 000,00 zł ze środków budżetu Województwa Małopolskiego w ramach Programu „Małopolskie OSP 2024” – część A z przeznaczeniem na realizację prac budowlano-remontowych na zadanie pn. „Dobudowa garażu do budynku OSP w Pagorzynie”. W ramach w/w zadania wybudowano garaż jednostanowiskowy przy istniejącym budynku remizy OSP w Pagorzynie. Budynek garażu został wykonany na konstrukcji stalowej i pokryty dachem jednospadowym. Elewacja budynku została wykończona obudową z płyt warstwowych. W ramach zadania wykonano roboty budowlane tj. wykonanie fundamentów i posadzek, montaż konstrukcji stalowej, wykonanie pokrycia dachu i ścian z płyt warstwowych, montaż stolarki okiennej i bramy garażowej, roboty wykończeniowe: wykonanie opaski wokół garażu, wykonanie instalacji elektrycznej. Budowa garażu była niezbędna celem zapewnienia bezpiecznego przechowywania nowego lekkiego samochodu ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą, który trafił do jednostki OSP Pagorzyna w grudniu 2023 r.

Wartość wykonanych prac budowlano remontowych  wynosi 146 739,00 złotych, w tym:

• dofinansowanie ze środków Województwa Małopolskiego w wysokości 48 000,00 zł,
  • środki z budżetu Gminy Lipinki w wysokości 98 739,00 zł