VI miejsce wśród zwycięzców tegorocznej edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” dla Gminy Lipinki

25 listopada w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XVIII edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”. Gmina Lipinki zajęła wysokie 6 miejsce spośród 1523 gmin wiejskich w Polsce.

Wyróżnienie dla naszej gminy odebrał Wójt Gminy mgr inż. Czesław Rakoczy.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Kryteria oceny zestawienia to około 50 wskaźników, z których większość pochodzi z publicznych źródeł informacji, takich jak Główny Urząd Statystyczny czy Ministerstwo Finansów. Oceniane są trwałość ekonomiczno-finansowa, trwałości środowiskowa, trwałość społeczna i jakość zarządzania.
Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji "Rzeczpospolitej".
 
Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach takich jak: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.
 
Znalezienie się w gronie laureatów najlepszych gmin wiejskich w Polsce to sukces i wyróżnienie dla naszej małej społeczności.