Posiłek w szkole i w domu

Gmina Lipinki w dniu 28 czerwca 2023 roku podpisała z Wojewodą Małopolskim umowę o dotację na realizację zadania publicznego polegającego na zakupie usług i wyposażenia do stołówek szkolnych w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania organów prowadzących szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.
W ramach umowy gmina otrzymała dotację celową w kwocie 320.000 zł na zakup wyposażenia do stołówek szkolnych i miejsc spożywania posiłków , w tym:
-    80.000 zł na zakup wyposażenia i usług do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej w  Lipinkach
-    80.000 zł na zakup wyposażenia do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej w  Krygu
-    80.000 zł na zakup wyposażenia do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej w Wójtowej
-    80.000 zł na zakup wyposażenia do stołówki / miejsca spożywania posiłków w Szkole Podstawowej w  Pagorzynie
Całkowity koszt zadania wynosi 400.000 zł tj. po 100.000,00 zł na zakup wyposażenia dla każdej z czterech szkół podstawowych.
Celem dotacji jest zapewnienie bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizacje stołówek i miejsc spożywania posiłków.