Informacja w sprawie Bioodpadów zagospodarowanych w przydomowych kompostownikach

W związku z potrzebą pozyskania do sprawozdawczości informacji na temat ilości wytwarzanych odpadów BIO w kompostownikach przydomowych w roku 2024 Wójt Gminy Lipinki zwraca się z prośbą do Mieszkańców kompostujących bioodpady w przydomowych kompostownikach o wypełnienie załączonego oświadczenia.

Głównym celem jest oszacowanie ilości bioodpadów poddawanych recyklingowi (wytworzonych i poddanych kompostowaniu) na terenie Gminy Lipinki. W związku z nowymi zasadami obliczenia poziomów recyklingu (Rozp. Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021r.) dane zawarte w oświadczeniu będą wliczone do poziomów, które musi osiągnąć gmina.

Oświadczenie należy złożyć w terminie do 31 stycznia 2025 r. do Urzędu Gminy Lipinki, pokój nr 5, lub za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Dodatkowe Informacje można uzyskać w tutejszym urzędzie pok. nr 5 lub telefonicznie 13 4477021 w.46 w godz. pracy urzędu.

Druk oświadczenia można pobrać poniżej  lub w  budynku Urzędu Gminy Lipinki.

Pliki

Oświadczenie.pdf 1494.2 KB