Zwycięstwo drużyny z Pagorzyny w XII Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych

Zwycięstwo drużyny z Pagorzyny w XII Zawodach Pożarniczych

W niedzielę 30 czerwca 2024 roku na obiektach sportowych w Kobylance (gm. Gorlice) odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych pow. gorlickiego. W rywalizacji udział wzięło łącznie 14 drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie mężczyzn bezkonkurencyjni byli strażacy z OSP Pagorzyna (gm. Lipinki), zaś w grupie kobiet zwyciężyła OSP Bystra (gm. Gorlice). Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach wraz z Nadleśnictwem Łosie, samorządem powiatu gorlickiego, samorządem gminy Gorlice oraz Komendą Powiatową PSP w Gorlicach.

Po odegraniu hymnu Związku OSP RP "Rycerze Floriana" wszystkich przybyłych przywitał organizator zawodów Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysław Wszołek, zaś oficjalnego otwarcia dokonał  Wójt Gminy Gorlice dh Jan Przybylski.

Komisję sędziowską zawodów stanowili członkowie Małopolskiego Kolegium Sędziów Zawodów Strażackich oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Sędzią głównym zawodów był dh Łukasz Giemza - członek Krajowego Kolegium Sędziów Zawodów Strażackich. Przez cały czas trwania zmagań, występy zawodników komentował Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Mateusz Ślęzak.

Drużyny rywalizowały w trzech konkurencjach – musztrze pożarniczej, sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. W wyniku rozegranych konkurencji, drużyny zajęły następujące miejsca:

Klasyfikacja generalna w grupie mężczyzn
1. miejsce OSP Pagorzyna z wynikiem 110,82 pkt.
2. miejsce OSP Wapienne z wynikiem 111,29 pkt.
3. miejsce OSP Uście Gorlickie z wynikiem 113,21 pkt.
4. miejsce OSP Biecz z wynikiem 124,62 pkt.
5. miejsce OSP Staszkówka z wynikiem 129,13 pkt.
6. miejsce OSP Ropa z wynikiem 132,02 pkt.
7. miejsce OSP Libusza z wynikiem 136,74 pkt.
8. miejsce OSP Dominikowice z wynikiem 145,01 pkt.
9. miejsce OSP Kobylanka z wynikiem 163,33 pkt.
10. miejsce OSP Bieśnik z wynikiem 180,30 pkt.
Nie klasyfikuje się drużyny OSP Stróżna – dyskwalifikacja (j.w.).

Klasyfikacja generalna w grupie kobiet
1. miejsce OSP Bystra z wynikiem 140,19 pkt.
2. miejsce OSP Stróżna z wynikiem 144,96 pkt.
3. miejsce OSP Smerekowiec z wynikiem 147,04 pkt.

Musztra pożarnicza - mężczyźni
1 miejsce - OSP Libusza
2 miejsce - OSP Dominikowice
3 miejsce - OSP Stróżna