UWAGA !! KOMUNIKAT !! MAGAZYNY ENERGII DLA MIESZKAŃCÓW

W związku z wydłużeniem przez Zarząd Województwa Małopolskiego naboru wniosków dotyczących budowy lub rozbudowy magazynów energii informujemy, że Związek Gmin Ziemi Gorlickiej podjął decyzje ę o WZNOWIENIU PRZEYJMOWANIA ANKIET DEKLARUJĄCYCH UDZIAŁ W PROJEKCIE. Mieszkańcy naszej Gminy zainteresowani w/w dofinansowaniem mogą składać wypełnione ankiety w terminie od 25 lipca br. do 2 sierpnia br.:

- w Urzędzie Gminy (pokój nr 14)

- na adres e-mail: urzad@gminalipinki.pl (w tytule proszę wpisać: magazyny energii)

Jest to ostatni nabór dla mieszkańców, którzy:

- posiadają instalację fotowoltaiczną

- pod adresem, gdzie chcą zainstalować magazyn energii nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej (zarówno jako główne miejsce wykonywania działalności, dodatkowe miejsce wykonywania działalności czy nawet adres do doręczeń) – w CEIDG i KRS. Pod tym adresem działalność nie może zostać zarejestrowana także w okresie realizacji projektu przez Związek Gmin Ziemi Gorlickiej oraz w okresie trwałości projektu, czyli w ciągu 5 lat o wypłaty przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ostatniej transzy dofinansowania.

- moc magazynu energii przewidzianego do dofinansowania nie może przekraczać sumarycznej mocy wszystkich jednostek wytwórczych wchodzących w skład istniejącej instalacji OZE

- osoba deklarująca udział w projekcie jest zobowiązana poddać się audytowi technicznemu, który przeprowadzi audytor z firmy AdMat-Eko. Koszt audytu (wizji technicznej) wynosi 300 zł brutto.

- dofinansowanie instalacji magazynu energii ze środków unijnych wynosi 85% kosztów kwalifikowalnych

Więcej informacji o warunkach naboru na stronie:

Nabór projektów odbywa się w ramach Programu FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAŁOPOLSKI na lata 2021 – 2027, Działanie 2.7 Wsparcie rozwoju OZE – dotacja, typ projektu A. Magazyny energii