Przekazanie sprzętu dla OSP Pagorzyna

W dniu 25 października br. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pagorzynie odbyło się uroczyste przekazanie przez Wójta Gminy Lipinki sprzętu na zapewnienie gotowości bojowej jednostce OSP Pagorzyna.

OSP w Pagorzynie otrzymała pompę szlamową, agregat prądotwórczy, 2 radiotelefony z zestawem podhełmowym, zestaw ratownictwa medycznego PSP R-1 oraz 3 komplety ubrań bojowych.
Sprzęt o wartości 34.165,73 zł został zakupiony przy wsparciu finansowym w kwocie 17.082,86 zł ze środków budżetu Województwa Małopolskiego przyznanych w  ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2016”.
W spotkaniu oprócz Wójta Gminy  uczestniczyli Członkowie  Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lipinkach, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach oraz  druhny i druhowie z jednostki OSP Pagorzyna i członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

UG Lipinki

• video_1475831298_1_.mp4