Kolejna dotacja ze środków unijnych w kwocie 494 214,24 zł przyznana na dokończenie prac związanych z rewaloryzacją zabytkowego parku w Lipinkach

Projekt złożony przez Gminę Lipinki na dokończenie prac związanych z rewaloryzacją zabytkowego parku w Lipinkach o wartości 673 208,94 zł znalazł się na 1 miejscu wśród projektów wybranych do dofinansowania przez Zarząd Województwa Małopolskiego  w ramach Działania 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałanie 6.1.1 Ochrona i opieka nad zabytkami – projekty mniejszej skali  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.
Projekt obejmuje m.in. dokończenie budowy alejek parkowych i ciągu pieszo – jezdnego przed dworem, wykonanie oświetlenia ciągu pieszo – jezdnego i iluminacji dworu,  montaż pomostów widokowych, tabliczek z opisem flory i fauny, 2 tablic informacyjnych.

Informacja o projektach wybranych do dofinansowania: